• Implicit Gaming

איך משתפרים במשחקי eSports - על ההבדלים בין אימון למשחק

מאת: עמית בשארי

פורסם במקור בesports Israel on Facebook


תכלס? נמאס לי לשמוע משפטים כמו "איך אפשר לנצח משחקים עם קבוצה כזו?" או "אני כל הזמן מקבל את הקבוצה הגרועה". למה נמאס לי? כי כדי להשתפר בעולם ה- eSports אני נדרש להתאמן על נקודות החוזקה והחולשה שלי, ולרכוש Mindset תחרותי. סוג של אופי חשיבה שאין בו טעם להאשים שחקנים אחרים, מסיבה אחת פשוטה - כי להאשים אחרים, ואגב גם את עצמי, לא עוזר לי ללמוד ולהתפתח אלא רק מעכב אותי. אני רוצה לקחת אחריות על ההתקדמות שלי ולא לשחק את משחק ההאשמות.

איפה מתחילים? בלהציב מטרות שהן (1) ריאליות ו - (2) תלויות בי. ראליות כי להציב לעצמי לנצח 75% מהמשחקים שלי בתחום ה- eSports יוביל לתסכול מיותר. אם הייתי בודק מה אחוז הניצחון שאני צריך כדי לטפס בסולם הדירוג ב - League of legends הייתי מגלה שגם לנצח 53% מהמשחקים שלי לאורך זמן זו התקדמות מעולה, ושגם שחקנים מקצועיים לא מנצחים 75% מהמשחקים שלהם. ואז הרבה יותר קל לי לקבל את זה שישנם סיבובים שפשוט לא נועדו שאנצח אותם, ויודעים מה? גם לא להיות מתוסכל מכך. ולמה תלויות בי? כי אני לא שולט בתפקוד שאר חברי הקבוצה שלי, ואם אני מתרגז מהרמה או מהדרך בה הם משחקים - אני נותן למישהו אחר, שככל הנראה אני בכלל לא מכיר, לנהל את איך שאני מרגיש ומשחק. כשאני מתמקד בפעולות שתלויות בי אני ממשיך ללמוד ולהתפתח, ואז אולי בעוד 30 משחקים מעכשיו כבר אשייף יכולות קיימות וארכוש יכולות חדשות שיעזרו לי לנצח משחקים שעד לפני לא הרבה זמן היו בלתי אפשריים לנצחון בעבורי.

לאן ממשיכים? סדרו לעצמכם סביבה המאפשרת להתאמן ולא רק לשחק. אימון שאורכו 4 שעות הרבה יותר אפקטיבי ממשחק במשך 12 שעות. לאימון אני נכנס כדי להתקדם אל עבר המטרות שהצבתי לעצמי, אני מרוכז ולא לוחץ על Play כדי לברוח מההתחייבויות שיש לי כלפי המשפחה, הלימודים, העבודה או אגב גם כלפי עצמי.

על מה צריך לעבוד? כחלוקה כללית, על חמישה תחומים: (-) יכולות מכניות (-) צבירת ידע על המשחק (-) פן מנטלי (-) תקשורת (-) עבודה קבוצתית.

איפה מתחילים? מיכולות מכניות. אני רוצה שהשליטה בדמות או בנשק תהיה בלי הרבה מאמץ, שגם מהלכים מורכבים ירגישו פשוטים כמו ללכת ברחוב. מכירים את ההבדל בלדבר בטלפון בנהיגה רגילה לעומת כשצריך לנהוג ברוורס? רובינו לא מסוגלים לשמור על אותה רמת ריכוז בשיחת הטלפון כשאנחנו נוהגים ברוורס לעומת נהיגה קדימה, וזה מה שיקרה לנו במהלך המשחק אם לא נעבוד על יכולות מכניות. לא נוכל להתרכז במה שמתרחש במשחק באופן מלא, מה שיוביל לקבלת החלטות לא אופטימלית שישפיעו על המשך המשחק.

נכון, אימונים לא נעשים בצורה סטרילית ואנחנו צוברים גם ידע משחקי וחסינות מנטלית מסוימת תוך כדי תנועה - אבל הפוקוס צריך להיות על הצד המכני, בתחילת הדרך אשקיע כחצי מזמן האימון על יכולות מכניות ועם הזמן אפחית להרבה פחות.

עד כאן להפעם - אחת לשבועיים אכתוב על אחד מהתחומים שלדעתי חשוב להתאמן עליהם, ואיך לא, אתחיל באימונים על יכולות מכניות במשחקים שונים. לאחר מכן נדבר על ידע משחקי ויש המון, המון מידע שרץ בעולם הזה- מאינטראקציה בין יכולות של דמויות שונות, דרך מיקרו ומאקרו טקטיקות ועד לאסטרטגיות משחק שלמות.

תודה שקראתם עד כאן, מצרף קישור לעמוד הפייסבוק שלי Gaming360, מוזמנים לצפות בתכנים נוספים ולהתעדכן במקומות בהם אני מעביר הרצאות ואימונים שפתוחים לכולם. מכירים מקום שאני יכול להרצות בו? יש לכם קבוצה שצריכה מעט הכוונה? תייגו או שלחו הודעה, אני כאן.

שלכם -עמית

3 views0 comments